שאלות ותשובות

כולנו רוצים שהאירוע שלנו יהיה חוויה בלתי נשכחת, כזה שימשכו לדבר עליו גם הרבה זמן אחרי שהוא מסתיים.

אבל מה בעצם הופך את האירוע שלנו לכזה? לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת? ברוב המקרים התשובה תהיה מקום האירוע והאוכל שיוגש בו ובשביל זה צריך לבחור בחברת קייטרינג טובה ומקצועית.

לפניכם מספר שאלות ותשובות שעליכם לשאול את עצמכם ולדעת לפני שאתם בוחרים חברת קייטרינג:

מה חשיבותה של חברת קייטרינג באירוע?

חברת הקייטרינג אחראית על תכנון והתאמת התפריט לסוג האירוע ולאופי האורחים, עליה להתאים את צורת ההגשה באופן כזה שיענה על צורכי הקהל והיא זו שאחראית על הגשת האוכל ואנשי הצוות.

כיצד קובעים מה יכלול תפריט האירוע?

כאשר אתם חוגגים אירוע, אתם מעוניינים שהוא ישקף את טעמכם האישי מבחינת עיצוב ומהבחינה קולינרית, אך חשוב שהוא יהיה גם לטעמם של האורחים שלכם.

מכיוון שלא כולם אוהבים לאכול את מה שאתם אוהבים אישית, חשוב שחברת הקייטרינג תדע לספק תפריט שיענה על טעמם של רוב האורחים באירוע ויהיה טעים, מיוחד, יכלול דברים פשוטים ומורכבים כאחד ורב גוני.

האם יש יותר מצורת הגשה אחת באירוע?

ישנן שתי צורות הגשה מקובלות באירועים:
הגשה – בשיטה זו בכל שולחן ישנו תפריט המציג לאורחים את מבחר המנות ומלצר אישי אשר דואג להגיש את המנה אישית לכל אורח בשולחן.

אפשרות זו מאפשרת בחירה מוגבלת יותר לאורחים אך היא זולה יותר.

מזנון – בשיטה זו מדובר בהגשה עצמית של האורחים, כאשר ישנה פריסה של מזנוני הגשה באולם וכל אורח מגיע בעצמו אל המזנון. בחלק מהמזנונים נמצאים מלצרים המגישים את האוכל לצלחת.

מה הם הקריטריונים לבחירת חברת קייטרינג?

ישנם מספר קריטריונים שעליהם לתת את הדעת לפני שבוחרים:

  • המלצות וחוויות מאירועים קודמים.
  • התרשמות אישית – הן בשלב הטעימות של האוכל והן מעבודת המלצרים ותפקודם בזמן אירוע.
  • היצע ומבחר של המנות בתפריט, כך שתוכלו לבחור מתוך מגוון רחב של מנות
  • שימוש בחומרי גלם טריים ולא תעשייתיים
  • נוכחות של מנהל מטעם חברת הקייטרינג במהלך האירוע וצוות גדול ומיומן של מלצרים, אשר יוכלו לתת מענה בכל שלב באירוע.

כיצד אנחנו יכולים לייעל את עבודתה של חברת הקייטרינג?

לחברת הקייטרינג חשיבות מכרעת בהצלחת האירוע אך גם לכם יש תפקיד חשוב ולא פחות משמעותי שיכול לסייע להצלחת האירוע.

עוד בטרם ביררתם והזמנתם חברת קייטרינג חיצונית, עליכם לבדוק קודם כל שגן האירועים או האולם בו אתם חוגגים מאפשר בכלל לחברת קייטרינג חיצונית לעבוד במקום ולא מחייב אתכם לקחת את חברת הקייטרינג שלו.

במידה וצלחתם שלב זה תכננו את לוח הזמנים באירוע ככה שלא תהיה שום התנגשות בין האוכל לטקס המרכזי באירוע או בין האוכל לזמן הריקודים.

דבר נוסף שתוכלו לסייע בו זה תכנון נכון של כמות המוזמנים, על מנת שברת הקייטרינג תהיה ערוכה לכך מבחינת כמות המלצרים שהיא תספק לאירוע ועד איזה שלב הם יהיו יישארו.

האם יש הבדל בין מנה צמחונית למנה בשרית מבחינת עלויות?

מנה צמחונית היא כבר מזמן לא "סתם מנה" וכיום ניתן למצוא חברות אשר מתמחות באוכל צמחוני קולינרי שלא נופל ביוקרתו ובאיכותו מחברות קייטרינג בשרי.

מכיוון שקייטרינג צמחוני איכותי משמעותו שימוש בחומרי גלם איכותיים ויקירים, הדבר בא לידי ביטוי בעלות המנות, אשר פעמים רבות יהיו זהות למנה בשרית, בין 200-300 שקלים למנה.

האם יש הבדל בין תעריף קיץ לתעריף חורף?

מכיוון שיש יותר ביקוש לאירועים בחודשי הקיץ מאשר בחודשי החורף בשל מזג האוויר הנוח, האפשרות לקיים אירועים במקומות פתוחים וזמינות האנשים, הדבר בא לידי ביטוי גם בעלות המנה ואם בקיץ מנה תעלה 150 שקלים בממוצע, בחורף היא יכולה להגיע רק לשני שליש מזה.

איך יודעים שחברת הקייטרינג שומרת על רמה היגיינית גבוהה בתהליך הכנת האוכל וההגשה?

מעבר לכך שקיימים תווי תקן המבטיחים טיפול נכון ונאות באוכל לכל אורך תהליך הכנתו הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק ולבקש הוא רישיון יצרן אוכל של משרד הבריאות.

אם חברת הקייטרינג שלכם מתהדרת באחד כזה, הדבר אומר שהיא מחויבת לשמירה על הכללים סניטריים הגבוהים והמחמירים ביותר ושהיא חשופה לביקורי פתע של פקחים מטעם משרד הבריאות.

האם יש חברות המתמחות בקייטרינג טבעוני ומה העלויות?

כמובן.

ישנן חברות קייטרינג חלביות רבות אשר מציעות תפריטים ומנות מיוחדות לצמחוניים ולטבעונים וחשוב שתדעו מראש מה ההגבלות שלכם על האוכל בתפריט לפני שאתם מתאמים וסוגרים עם חברת הקייטרינג.

המחיר למנה ינוע בדרך כלל בין 100-250 שקלים למנה אך הוא תלוי במיקום ובזמן האירוע.

האם יש הבדל בין קייטרינג של חתונה לקייטרינג של אירוע אחר?

לא בהכרח והכול זה שאלה של מה מזמינים ואיזה סוגי מנות יהיו באירוע.

יכול להיות מצב בו חברת הקייטרינג תכין את אותו התפריט ותגיש את אותן המנות בחתונה ובאירוע משפחתי, כך שההבדל א הוא קיים בכלל תלוי בעצם בסגנון האורחים ובאופי בעלי האירוע.

מה קורה בתום האירוע כאשר נשאר אוכל? האם נהוג ומקובל לקחת או להשאיר?

הכול שאלה של מה סיכמתם עם חברת הקייטרינג במעמד חתימת החוזה.

את השתייה נהוג לקחת מאחר ומדובר בעלות גבוהה ופעמים רבות בקבוקי השתייה נרכשים בנפרד אצל ספק חיצוני. מבחינת האוכל, חברות קייטרינג רבות יאפשרו לכם לקחת את המנות שנותרו ואף יכינו ויארזו לכם אותם בתום האירוע ואילו חברות אחרות ידרשו מכם תוספת תשלום על המנות שתרצו לקחת.

מתי נהוג להגיע לערב טעימות, האם אפשר להסתפק בכך על מנת לקבל החלטה באיזו חברת קייטרינג לבחור?

נהוג לערוך ערב טעימות כחודש עד חודש ולצי פני מועד החתונה ואז יש לכם מספיק זמן לבדוק מספר חברות ולבנות עם חברת הקייטרינג שבחרתם את התפריט.

במידה והגעתם לערב טעימות אחד אך אתם לא מסתפקים בכך תוכלו לבקש מחברת הקייטרינג להגיע לאירוע אמיתי וכך תוכלו להתרשם לא רק מאיכות האוכל אלא גם מהתנהלות החברה בזמן האירוע.

האם יש הבדל בין שף פרטי לחברת קייטרינג?

ההבדל העיקרי והמהותי הוא באופי ובגדול האירוע.

כאשר נרצה לחגוג ארוחה קטנה, ייחודית ואינטימית ולבשל אותה במטבח הפרטי שלנו, על פי תפריט שאנחנו נבנה מראש סביר להניח שנבחר בשף פרטי ואילו כאשר נחגוג אירוע גדול רב משתתפים, המצריך גם שירותי מלצרים נבחר בחרת קייטרינג גדולה יותר ומסחרית, שתוכל לספק לנו את כול השירותים הללו.

כמה זמן מראש מומלץ להזמין חברת קייטרינג?

על מנת שלא תיכנסו ללחץ ותוכלו לבחור בנחת את חברת הקייטרינג והתפריט מומלץ לעשות זמן רב ככל הניתן לפני האירוע.

במידה והחלטתם על אירוע תוך פרק זמן קצר ואתם לחוצים בזמן – עדיין תוכלו למצוא חברת קייטרינג על בסיס מקום פנוי ויכול אף להיות שתצליחו למצוא גם את החברות הנחשבות ביותר.

איך מתאימים את מספר המנות למספר המוזמנים?

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו נשאר בתום האירוע עם מלאי מנות שאף אחד לא אכל מהן או לחילופין להתמודד עם מצב בו אנשים נותרים רעבים כי לא נשאר מספיק אוכל לכולם.

על מנת להימנע מהמצבים הללו, כדאי לערוך חישוב נכון של מספר המוזמנים אשר עומדים להשתתף ולהגיע לאירוע ולבקש מחברת הקייטרינג להכין עוד מספר מנות ליתר ביטחון למקרה שיגעו אורחים שלא הייתם בטוחים שיגיעו לחגוג איתכם. בחתנה לעומת זאת, מומלץ לבצע הערכה גסה יותר של כמות המוזמנים ולשריין יותר מנות ממספר האורחים המוזמנים שלכם.

האם עדיף אירוע בופה או אירוע בהגשת אישית?

אופי האירוע הוא זה שיקבע ויכתיב את צורת ההגשה. אם אתם חוגגים אירוע משפחתי ואינטימי או שאתם מקיימים ארוחת עסקים, צורת הגשה אישית תתאים לכם יותר והיא תלווה בשירות מלצרים צמוד ובעיצוב מוקפד של המנות המוגשות.

אם אתם חוגגים אירוע רב משתתפים כמו השקה, קבלת פנים או חתונה גדולה, צורת הגשה של בופה תתאים יותר

האם כדאי לבחור תפריט המבצעים כאשר מקיימים אירוע קטן?

פעמים רבות הבחירה בין אירוע גדול לאירוע קטן נובעת משיקולים כלכליים וכאן נכנס לתמונה תפריט המבצעים, אשר מורכב ממבחר מנות טעימות ומגוונות.

מכיוון שתקציב אירוע קטן הוא קטן יותר מאשר תקציב לאירוע גדול ורב משתתפים, חברות קייטרינג רבות מציעות שירותים לאירועים קטנים ותפריט עשיר ומגוון במחירים נמוכים תוך התאמה לקהל היעד ולאירוע הקטן והמצומצם.

כיצד מתאימים את סגנון התפריט לסוג האירוע?

בחירה נכונה והתאמה של סגנון האוכל לאופי האורחים והאירוע היא אחד הדברים החשובים ביותר להצלחתו. תפריט חלבי לדוגמא יתאים לאירועים קטנים אשר מתקיימים בשעות הבוקר או הצהריים ויתאים הרבה פחות לאירוע רב משתתפים המתקיים בערב.

במידה ואתם עורכים אירוע אישי ואתם מכירים היכרות אישית את רוב האורחים והמוזמנים שלכם לא תזמינו מנות אשר אתם יודעים מראש שאינן מתאימות להם. הצלחת האירוע שלכם תלויה בהרבה בהתאמת התפריט לאופי ולטעם האורחים והמוזמנים שלכם.

על מה חשוב לתת את הדעת לפני שבוחרים בחברת קייטרינג?

הבנתם כבר שבחירת חברת קייטרינג היא חשובה ומכרעת להצלחת האירוע שלכם, על כן רגע לפני שאתם בוחרים ומחליטים חשוב שתזכרו לבדוק את תעודת הכשרות שיש לחברת הקייטרינג והאם היא מספיקה למוזמנים שלכם, האם החברה עושה שימוש בחומרי גלם טריים, איכותיים ולא תעשייתיים, האם צוות העובדים של חברת הקייטרינג מקצועי ומיומן והאם לחברה יש ניסיון, מוניטין והמלצות.

מאמרים נוספים

שנדבר? או שנחזור אליך?